для людей з порушеннями зору
Солдатський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів - заклад дошкільної освіти імені М. Гендіної Тростянецької міської ради

Здоровий спосіб життя це просто

Дата: 23.05.2018 19:30
Кількість переглядів: 226

Мета: виховувати в дітей інтерес до фізичної культури і спорту, як вагомого засобу зміцнення здоров’я; усвідомлення необхідності ведення здорового способу життя; сприяти розвитку рухових якостей; почуття колективізму, дружби, взаємодопомоги; дати орієнтири щодо активного проведення вільного часу і дозвілля з користю для здоров’я.

Обладнання: м’ячі баскетбольні, футбольні, набивні; канат.

Хід заходу

Свято починається виходом під урочисту музику команд і їх шикування.

Виходять ведучі: хлопець і дівчина.

1-й ведучий:

Шановні друзі, наше сьогоднішнє свято  присвячене здоровому способу життя.

2-й ведучий:

Сьогодні ми будемо змагатись у силі, спритності, винахідливості, кмітливості і просто відпочинемо.

1-й ведучий:

Ми раді бачити всіх вас здоровими, бадьорими і готовими до фізичних

випробовувань. Отже, привітаємо оплесками наших учасників.

Здорові сім’ї – це-чудово,

Здорові сім’ї – вищий клас,

До всіх учасників це слово,

Прийміть низький уклін від нас!

Живіть щасливо і багато

Любов до спорту бережіть,

Хай кожний день ваш буде святом,

Життям упевнено ідіть.

2-й ведучий:

Запрошуємо до слова голову журі.

Голова журі.

Вітає учасників змагань і оголошує свято відкритим.

Команди вітають одна одну, журі, вболівальників і йдуть до місця старту. Паузи між стартами заповнюються веселою музикою і піснями.

Конкурс 1 : "Біг з надувною кулькою”.

Команди шикуються в колони. Попереду кожної колони на відстані 12 – 15 метрів розміщують набивні м’ячі. Кожна команда має надуту кульку. За сигналом перший учасник, підбиваючи кульку вгору біжить до набивного м’яча, оббігає його і повертається назад, де на лінії старту передає кульку другому учаснику команди і т. д.

Виграє команда, котра швидше впоралась з завданням, при цьому не опустила кульку на землю.

Конкурс 2 : Естафета "Кенгуру”.

На стартовій лінії перед командами лежать полотняні мішки однакової ширини і висоти. На відстані 15–20 метрів набивні м’ячі. За командою один з членів команди одягає мішок і стрибає в ньому до набивного м’яча, обстрибує його і повертається назад, де за лінією старту знімає мішок і передає другому учаснику і т. д.

Виграє та команда, яка без порушень правил і швидше за всіх виконала завдання.

Конкурс 3 : Учасники стоять на лінії старту, у кожного у руках ложка, на певній відстані від стартової лінії, напроти кожного учасника на табуретці стоїть тарілка з 10-ма варениками. По команді учасники біжать до тарілки і беруть ложкою один вареник, після чого повертаються до місця старту і кладуть вареник у пусту тарілку. Естафета продовжується поки всі вареники не будуть перенесені до тарілки біля старту.

Перемагає та команда, якій швидше за всіх вдалось виконати завдання, при цьому не порушивши правил.

Конкурс 4: "Перетягування каната”.

В цьому конкурсі беруть участь одночасно дві команди. Вони шикуються в колони один проти одного, лицем до суперника. Відстань між колонами 3–4 метри одна від одної, по центрі між командами накреслена лінія, на підлозі лежить канат. По команді учасники беруть в руки канат і за свистком починають перетягування.

Виграє та команда, яка перетягла суперників за лінію.

Конкурс 5: "Водолій”.

Команди шикуються в колони, у кожного учасника у руці стакан. На стартовій лінії стоїть відерце з водою, а на відстані 10-ти метрів від лінії старту–порожнє відро. По команді, учасники якомога швидше повинні наповнити порожнє відро, переносячи воду стаканами.

Виграє та команда, яка перенесла більше води за 1-ну хвилину.

Конкурс 6: ”Всезнайко”.

Команди шикуються в колону по одному. Перед кожною командою на відстані 15-ти метрів лежить планшет із запитаннями і ручка. По команді всі учасники команд разом біжать до планшетки і спільно дають відповіді на запитання. Виграє та команда, котра дала більше правильних відповідей і швидше за інших прибігла до фінішу.

Орієнтовні запитання до конкурсу:

1)    Які народні рухливі ігри ви знаєте ?

Перемагає та команда котра назве більшу кількість ігор.

2) Який м’яч є найважчим : Футбольний, баскетбольний, набивний, волейбольний ?

Набивний.

3) Назвіть прочитані вами книги у яких розповідається про спорт та фізкультуру ?

4) Назвіть народні приказки, загадки, які ви знаєте про здоров’я.

5) Чи регулярно ви виконує ранкову зарядку ?

6) Які стрибкові вправи ви знаєте ?

Стрибки у висоту, довжину, стрибки через скакалку, стрибки на одній нозі, багатоскоки.

7) Які спортивні прилади є у вас вдома, і як часто ви використовуєте їх?

8) Які різновиди бігу ви знаєте ?

Гладкий, бар’єрний, кросовий, естафетний.

Конкурс 7: ”Футболісти”.

Команди шикуються в колону по одному. По команді, направляючий веде м’яч ногою, обводячи стійки, повертається назад і передає м’яч наступному учаснику команди і т. д.

Перемагає та команда, яка швидше і без штрафних очок впоралась з завданням.

Конкурс 8: ”Стрибунці”.

Команди шикуються в колону по одному перед стартовою лінією. За сигналом усі гравці стрибають на одній нозі до лінії фінішу, тримаючись один за одного, а у зворотному напряму стрибають на другій нозі.

Перемагає та команда, яка першою фінішує з меншою кількістю помилок.

1-й ведучий:

Ось і закінчується наше свято. Ми всі гарно відпочили і отримали насолоду від сьогоднішніх змагань, а також вкотре переконалися, які дружні і спортивні учні є у нашій школі.

2-й ведучий:

А зараз ми запрошуємо до слова суддів, які підведуть підсумки сьогоднішніх змагань.

Оголошення результатів і нагородження змагань.

1-й ведучий:

На цьому наше свято закінчується, бажаємо вам бути здоровими, дружити з фізкультурою і спортом.

До нових зустрічей!